از کجا شروع کنم به یادگیری؟

قبل از استفاده از آموزش های میهن انگلیش، حتما توصیه می کنیم به مطالب صفحه فعلی توجه کنید تا بهترین تجربه یادگیری را داشته باشید.

سوالی که بسیاری از کاربران وبسایت در مواجهه با میهن انگلیش دارند این است که از کجا شروع کنم به یادگیری؟ از این همه ویدیو، کدام یک را تماشا کنم؟ منظور از مجموعه ها چیست؟ بروزرسانی آموزش ها به چه صورت است؟ با مطالعه راهنمای این صفحه، بسیاری از سوالات شما برطرف خواهد شد. پس به خواندن این صفحه ادامه دهید.

آموزش ها سطح بندی دارند؟ اصلا مناسب برای چه سطحی هستند؟

بسیار سوالی خوبی پرسیدید. به صورت کلی، می توان گفت در حال حاضر، تقریبا تمام آموزشها و درس های وبسایت که به صورت اختصاصی توسط میهن انگلیش تهیه شده اند، مناسب برای زبان آموزانی هستند که سطح زبان انگلیسی آنها در حد پیش متوسطه یعنی Pre-intermediate به بالا است. یکی از مسائلی که در تهیه آموزشها به آن توجه ویژه ای شده است این موضوع بوده است که مطالب به گونه ای ارائه شوند که افرادی که قبلا زبان انگلیسی خوانده و سطوح مقدماتی را در مدرسه و یا آموزشگاه گذرانده اند بتوانند از آموزش های میهن انگلیش استفاده کنند.

بسیار خب، حالا من که یکم زبان خوندم از کجا شروع کنم؟

بسیار عالی، از هر جایی از وبسایت می تونید شروع کنید. منتها بهتره انواع آموزش های وبسایت رو بشناسید و دست کم بدونید که میهن انگلیش چه بخش هایی داره.

آموزش زبان انگلیسی با فیلم، سریال و انیمیشن ها

بله، درست خواندید، آموزش زبان انگلیسی با فیلم، سریال و انیمیشن های زبان اصلی. اولین نکته درباره این سری از ویدیو ها این است که به هم مربوط نیستند. یعنی می توانید هر کدام از ویدیوها را که خواستید انتخاب و تماشا کنید.
محتوای ویدیو های این بخش چیست؟ چه چیزی یاد می گیرم؟
در این ویدیوها، به بسیاری از موضوعات در زبان انگلیسی پرداخته می شود. موضوعاتی از جمله لغات، اصطلاحات، نکات مربوط به مکالمه، گرامر مربوط به انگلیسی محاوره ای، تلفظ و… . در این دسته از آموزشها، یک قسمت (سکانکس) از یک فیلم سینمایی، سریال و یا انیمیشن انتخاب شده است و لغات و نکات آموزشی مهم آن به شما آموزش داده می شود. بنابراین، این ویدیوها از لحاظ حجم محتوا، بالاترین حجم محتوایی و آموزشی را دارند. به همین دلیل، توصیه می کنیم در طول هفته نهایتا یک الی 2 عدد از این ویدیوها را تماشا کنید چون نکات آموزشی نسبتا بیشتری نسبت به دیگر درسها و ویدیو های وبسایت دارند.

مشاهده تمام آموزش های این دسته

مجموعه ویدیو های پاراگراف: آموزش خط به خط زبان انگلیسی

همانطور که از اسمش پیداست، تو این مجموعه در هر ویدیو که یک جلسه آموزشی کوتاه محسوب می شود، یک پاراگراف متن به انگلیسی را می خوانیم و لغات و نکات مهم آنها مورد بررسی قرار می دهیم. لغات موجود در این ویدیوها در حوزه لغات AWL یعنی لیست لغات آکادمیک زبان انگلیسی قرار می گیرند. بنابراین محتوای کار شده در سری ویدیو های پاراگراف، مناسب برای دانشجویان و متقاضیان آزمونهای آکادمیک می باشد. حجم محتوای آموزشی هر جلسه زیاد نیست اما به دلیل آکادمیک بودن محتوا توصیه می کنیم یک روز در میان یک عدد از ویدیوهای مجموعه پاراگراف را تماشا کنید.

روند آموزشی در فیلم های این مجموعه تقریبا ثابت است. به گونه ای که ابتدا پاراگراف انتخاب شده برای شما خوانده می شود و سپس به بررسی نکات مهم آموزشی آن می پردازیم.

فیلم های این مجموعه مناسب برای زبان آموزانی هستند که سطح زبانی آنها pre-intermediate یا Intermediate باشد. یعنی سطوح پیش متوسطه و متوسطه.

مجموعه ویدیو های آموزش گرامر زبان انگلیسی

در این مجموعه از ویدیو ها، به آموزش گرامر زبان انگلیسی می پردازیم. این ویدیو ها نستبا کوتاه هستند و سعی شده است به گونه تدریس شوند که مناسب برای اکثر زبان آموزان در تمام سطوح باشند. ترتیب تماشای فیلم های آموزش گرامر بسیار مهم است: یعنی ویدیو های گرامر به ترتیب هستند و توصیه می کنیم به ترتیب این ویدیو ها را تماشا کنید. همچنین اگر حس می کنید در مبحثی از گرامر دچار ضعف هستید، می توانید فیلم مربوط به مبحث مورد نظر خود را انتخاب کنید و به یادگیری بپردازید. سعی شده است در قسمت توضیحات هر جلسه، پیش نیاز های آن جلسه ذکر شود تا با اطلاع کامل به یادگیری بپردازید.

خب الان من چه کار کنم؟

اگر هنوز مطمئن نیستید که چطوری استفاده کنید، توصیه می کنم از برنامه هفتگی پیشنهادی ما استفاده کنید. سعی شده تو این برنامه مقداری از هر درس وجود داشته باشه تا محتوایی که یاد می گیرید جامع باشه. راستی، این برنامه هر چند وقت یک بار بروزرسانی میشه تا پویا و انعطاف پذیر باشه.

مشاهده برنامه هفتگی (پیشنهادی میهن انگلیش) به زودی...